Markaziy Osiyo ayol startap asoschilari uchun xalqaro tanlov
Markaziy Osiyo mamlakatlaridan bo‘lgan ayol startap asoschilari o‘z loyihalarini xalqaro maydonda taqdim etish va Silikon vodiysi ekspertlaridan individual maslahat olish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Ayol faunderlar uchun mo‘ljallangan xalqaro onlayn tanlov va pitch dasturiga arizalar qabul qilinmoqda.
Tanlov “idea” yoki “MVP” bosqichidagi startaplarga ega bo‘lgan, o‘z loyihasini global darajaga olib chiqishni, xalqaro investorlar fikr-mulohazalarini olishni va loyihani rivojlantirishda keyingi qadamni tashlashni istagan ayollar uchun tashkil etilgan.
Tanlovda O‘zbekiston, Qozog‘iston va Qirg‘izistondan bo‘lgan ayol startap asoschilari ishtirok etishlari mumkin.
Tanlov formati va talablar
Tanlov bir necha bosqichda o‘tkaziladi. Dastlab arizalar saralanadi, so‘ng har bir davlat bo‘yicha milliy onlayn pitch bosqichlari tashkil etiladi. Milliy bosqich g‘olibalari tanlovning final bosqichida ishtirok etadi.
Onlayn pitch formati:
- 3 daqiqa — loyiha taqdimoti
- 2 daqiqa — hay’at a’zolarining savollari va izohlari
E’tiborli jihati shundaki, barcha finalchilar taqdimot va video-pitchni ingliz tilida topshirishlari shart.
Qanday qatnashish mumkin?
- tashkilotchilar profili orqali ariza topshirish
- pitch deck (taqdimot) tayyorlash
- ingliz tilida video-pitch yozib topshirish talab etiladi
Arizalarni topshirishning so‘nggi muddati — 2026-yil 15-fevral.
Loyihalarni xalqaro darajadagi yetakchi investorlar va ekspertlar baholaydi. Ular orasida a16z, Global 500, Sturgeon VC, Yellow Rock VC, Thrive Ventures, GGW Ventures hamda boshqa venchur va angel investorlar vakillari bor.
Ishtirokchilarni xalqaro investorlar oldida onlayn pitch qilish, Silikon vodiysi mentorlaridan professional fikr-mulohazalar olish, global tadbirkorlik va investitsiya hamjamiyatiga chiqish hamda o‘z loyihasini xalqaro sahnada namoyish etish imkoniyatlari kutmoqda.
Tanlov g‘olibalari ayol startap asoschilariga g‘oyalarni kengaytirish va investitsiyalarni jalb qilishda yordam beruvchi Silikon vodiysining tajribali mentorlaridan individual maslahatlar bilan taqdirlanadi.

Международный конкурс для женщин основательниц стартапов в Центральной Азии
Открыт приём заявок на международный онлайн-конкурс и pitch-программу для женщин, основательниц стартапов из Центральной Азии с возможностью выхода на международную арену и получения консультаций от экспертов Кремниевой долины.
Конкурс ориентирован на женщин, развивающих стартапы на стадиях idea или MVP и стремящихся вывести свои проекты на глобальный уровень, получить обратную связь от международных инвесторов и сделать следующий шаг в развитии бизнеса. К участию приглашаются женщины, основательницы стартапов из Узбекистана, Казахстана и Кыргызстана.
Формат и требования конкурса
Конкурс пройдет в несколько этапов. На первом этапе заявки будут отобраны, после чего в каждой стране состоятся национальные онлайн-питч-сессии. Победительницы национальных этапов выйдут в финал программы.
Формат онлайн-питча:
- 3 минуты — презентация проекта
- 2 минуты — вопросы и комментарии членов жюри
Все финалистки должны предоставить презентации и видео-питчи на английском языке.
Для участия необходимо:
- подать заявку через профиль организаторов
- подготовить pitch deck
- записать и отправить видео-питч на английском языке
Дедлайн подачи заявок — 15 февраля 2026 года.
Проекты участниц будут оценивать ведущие международные инвесторы и эксперты, включая представителей a16z, Global 500, Sturgeon VC, Yellow Rock VC, Thrive Ventures, GGW Ventures, а также других венчурных и ангельских инвесторов.
Участниц ожидают онлайн-питчи перед международными инвесторами, профессиональная обратная связь от менторов Кремниевой долины, выход на глобальное предпринимательское и инвестиционное сообщество, а также возможность представить свой проект на международной сцене.
Победительницы конкурса получат индивидуальные консультации от опытных менторов Кремниевой долины, которые помогают стартапам масштабироваться и привлекать инвестиции.