Startup Advice va universitetlarda o‘tkazilgan treninglar natijalari
IT Park Uzbekistan va Startup Base haftalik Startup Advice sessiyalari hamda universitetlarda o‘tkazilayotgan treninglar orqali yoshlar va startap asoschilarini qo‘llab-quvvatlashni davom ettirmoqda.
Startup Advice haftalik natijalari:
-
15 dan ortiq ishtirokchi
10 ta startap
5 ta oflayn sessiya
5 ta onlayn sessiya
Sessiyalarda ishtirokchilarga g‘oyani mahsulotga aylantirish bo‘yicha amaliy ko‘nikmalar, investitsiya jalb qilish imkoniyatlari va innovatsion startaplar yaratish bo‘yicha metodlar taqdim etildi.
TOOB University — Inkubatsiya Treningi
20 nafar ishtirokchi startap g‘oyalarini validatsiya qilish, muammoni tahlil qilish va mijozlar ehtiyojini aniqlash bo‘yicha mashg‘ulotlarda qatnashdi.
University of Business and Science — Startup Session
40 nafar talaba va yosh mutaxassis startap ekotizimi, tadbirkorlik asoslari hamda g‘oyadan mahsulotgacha bo‘lgan jarayon bilan tanishdi.
IT Park Uzbekistan mazkur sessiyalar orqali yoshlarning kasbiy rivojlanishini qo‘llab-quvvatlashda davom etadi.
Keyingi Startup Advice sessiyasida ishtirok etishni istaganlar ro‘yxatdan o‘tishi mumkin.
"Startup Advice" ishtirokchilari, shuningdek, startaplarga "1+1" dasturlari, venchur kreditlash, patentlarni himoya qilish, startaplar uchun IT vizalar, tartibga solish qumdoni, mentorlik, inkubatsiya va akseleratsiya, investitsiya imkoniyatlari va xalqaro bozorlarga chiqishni taqdim etuvchi "IT Park Uzbekistan" xalqaro tashabbusi - "Digital Startup Awards" dasturi doirasida o‘z loyihalarini rivojlantirishni davom ettirishlari mumkin. Tafsilotlar va ro‘yxatdan o‘tish Startup Base platformasida mavjud.

Результаты Startup Advice и тренингов в университетах
IT Park Uzbekistan и Startup Base продолжают развивать стартап-экосистему страны через регулярные Startup Advice сессии и университетские тренинги, направленные на поддержку молодых предпринимателей.
Результаты недели Startup Advice:
-
более 15 участников
10 стартапов
5 офлайн-сессий
5 онлайн-сессий
Участники получили рекомендации по созданию продукта, работе с инвесторами, инструментам финансирования, а также по построению инновационных решений.
TOOB University — Incubation Training
20 участников прошли обучение по валидации идей и анализу клиентских потребностей.
University of Business and Science — Startup Session
40 участников познакомились со стартап-экосистемой и этапами развития проекта от идеи до продукта.
IT Park Uzbekistan продолжает формировать образовательную среду для будущих технологических основателей.
Регистрация на следующую Startup Advice сессию уже открыта.
Участники Startup Advice также могут продолжить развитие своих проектов в рамках программы Digital Startup Awards — международной инициативы IT Park Uzbekistan, предоставляющей стартапам доступ к программам "1+1", венчурному кредитованию, защите патентов, IT визы для стартапов, регуляторной песочнице, менторству, инкубации и акселерации, инвестиционным возможностям и выходу на международные рынки. Подробности и регистрация доступны на платформе Startup Base.