G‘oyalar uchun yangi turtki: JIDUda inkubatsiya dasturi qayta yo‘lga qo‘yildi
UWED inkubatsiya markazi ilk bor 2022-yil 17-mayda IT Park va Raqamli texnologiyalar vazirligi ko‘magida ishga tushirilgan edi. UWED’dagi inkubatsiya markazi shunchaki makonemas, balki yangi avlod innovatorlari uchun o‘sish va rivojlanish ekotizimidir.
Dastur tarkibiga 6 ta o‘quv modul, mentorlik ko‘magi hamda startap-studiyada amaliy ishlarkiritilgan. Dastur yakunida bo‘lib o‘tadigan “Demo Day” tadbirida ishtirokchilar o‘zlariningMVP (minimal hayotiy mahsulot)larini investorlarga taqdim etadilar.
UWED inkubatsiya markazi — bu talabalar nafaqat ta’lim olishlari, balki o‘zlarining dastlabkibiznes loyihalari va startaplarini yo‘lga qo‘yishlari mumkin bo‘lgan platforma. Ushbu markazsanoat tarmoqlarini o‘zgartirishga va kelajakka ta’sir ko‘rsatishga qodir innovatsion g‘oyalarningpaydo bo‘lishiga xizmat qiladi.

Новый импульс для идей: в UWED возобновлена инкубационная программа
Инкубационный центр UWED был впервые открыт 17 мая 2022 года при поддержке IT Park и Министерства цифровых технологий. Инкубационный центр в UWED — это не просто пространство, это экосистема для роста и развития нового поколения инноваторов.
Программа включает 6 образовательных модулей, менторскую поддержку и работу в стартап-студии. Кульминацией станет Demo Day, где участники презентуют свои MVP перед инвесторами.
Инкубационный центр UWED – площадка, где студенты могут не только учиться, но и запускать свои первые бизнес-проекты и стартапы. Это будет способствовать порождению инновационных идей, способных изменить отрасли и влиять на будущее.
Присоединяйся к инкубационной программе в UWED и создавай стартапы, которые изменят мир уже сегодня!