IT Park vakillari universitetlar bilan talabalarni inkubatsiya qilish va qo‘llab-quvvatlash masalalari bo‘yicha uchrashuv o‘tkazdi
IT Park oliy o‘quv yurtlari vakillari bilan inkubatsiya, talabalarni qo‘llab-quvvatlash va universitet muhitida startap madaniyatini rivojlantirish masalalariga bag‘ishlangan uchrashuv o‘tkazdi. Tadbir IT Park va universitetlar o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash, shuningdek, talabalarni innovatsion jarayonlarga jalb qilish mexanizmlarini muhokama qilishga qaratildi.
Uchrashuv davomida talabalarning startap ekotizimini rivojlantirishning asosiy jihatlari, jumladan, talabalarni inkubatsiya dasturlarida ishtirok etishga undash va oliy o‘quv yurtlarida tadbirkorlik tafakkuri va innovatsiya madaniyatini shakllantirishga yordam beradigan tadbirlarni tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
IT Park universitetlar bilan hamkorlikni muvofiqlashtirishni kuchaytirish, qo‘shma xakatonlar va ta’lim tadbirlarini o‘tkazish, shuningdek, talabalarga mentorlik va uslubiy yordam ko‘rsatish kabi bir qator amaliy yechimlarni taqdim etdi.
Uchrashuvda mamlakatimizning bir qator yetakchi universitetlari vakillari ishtirok etdi. Tomonlar o‘z g‘oyalari va loyihalarini amalga oshirishga intilayotgan talabalar uchun startap tashabbuslarini rivojlantirish va qulay ekotizim yaratish bo‘yicha birgalikdagi ishlarni davom ettirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

IT Park representatives held a meeting with universities on incubation and student support issues
IT Park held a meeting with representatives of higher education institutions dedicated to issues of incubation, student support and the development of startup culture in the university environment. The meeting was aimed at strengthening cooperation between IT Park and universities, as well as discussing mechanisms for involving students in innovative processes.
During the meeting, key aspects of the development of the student startup ecosystem were discussed, including motivating students to participate in incubation programmes and organising events that promote entrepreneurial thinking and a culture of innovation in higher education institutions.
IT Park presented a number of practical solutions, including strengthening coordination with universities, holding joint hackathons and educational events, and providing mentoring and methodological support to students.
The meeting was attended by representatives of a number of the country's leading universities. The parties expressed their willingness to continue working together to develop startup initiatives and create a favourable ecosystem for students seeking to realise their own ideas and projects.