IT Park vakillari universitetlar bilan talabalarni inkubatsiya qilish va qo‘llab-quvvatlash masalalari bo‘yicha uchrashuv o‘tkazdi
IT Park oliy o‘quv yurtlari vakillari bilan inkubatsiya, talabalarni qo‘llab-quvvatlash va universitet muhitida startap madaniyatini rivojlantirish masalalariga bag‘ishlangan uchrashuv o‘tkazdi. Tadbir IT Park va universitetlar o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash, shuningdek, talabalarni innovatsion jarayonlarga jalb qilish mexanizmlarini muhokama qilishga qaratildi.
Uchrashuv davomida talabalarning startap ekotizimini rivojlantirishning asosiy jihatlari, jumladan, talabalarni inkubatsiya dasturlarida ishtirok etishga undash va oliy o‘quv yurtlarida tadbirkorlik tafakkuri va innovatsiya madaniyatini shakllantirishga yordam beradigan tadbirlarni tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
IT Park universitetlar bilan hamkorlikni muvofiqlashtirishni kuchaytirish, qo‘shma xakatonlar va ta’lim tadbirlarini o‘tkazish, shuningdek, talabalarga mentorlik va uslubiy yordam ko‘rsatish kabi bir qator amaliy yechimlarni taqdim etdi.
Uchrashuvda mamlakatimizning bir qator yetakchi universitetlari vakillari ishtirok etdi. Tomonlar o‘z g‘oyalari va loyihalarini amalga oshirishga intilayotgan talabalar uchun startap tashabbuslarini rivojlantirish va qulay ekotizim yaratish bo‘yicha birgalikdagi ishlarni davom ettirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Представители IT Park провели встречу с университетами по вопросам инкубации и поддержки студентов
IT Park провёл встречу с представителями высших учебных заведений, посвящённую вопросам инкубации, поддержки студентов и развитию стартап-культуры в университетской среде. Мероприятие было направлено на укрепление сотрудничества между IT Park и вузами, а также обсуждение механизмов вовлечения студентов в инновационные процессы.
В ходе встречи обсуждались ключевые аспекты развития студенческой стартап-экосистемы, включая мотивацию учащихся к участию в инкубационных программах и организацию мероприятий, способствующих формированию предпринимательского мышления и культуры инноваций в вузах.
IT Park представил ряд практических решений, среди которых — усиление координации работы с университетами, проведение совместных хакатонов и образовательных мероприятий, а также предоставление менторской и методической поддержки студентам.
Во встрече приняли участие представители ряда ведущих университетов страны. Стороны выразили готовность продолжить совместную работу по развитию стартап-инициатив и созданию благоприятной экосистемы для студентов, стремящихся реализовать собственные идеи и проекты.