IT Park Ventures tomonidan kiritilgan 300 000 dollarlik investitsiya Datox United uchun yangi imkoniyatlar ochmoqda
IT Park Ventures Datox (Buyuk Britaniya) — regulyator hisobotlarini avtomatlashtirishga ixtisoslashgan AI-platformaga (AI Regulatory Reporting) 300 000 AQSh dollari miqdorida investitsiya kiritdi. Datox yechimi fondlar, boshqaruvchi kompaniyalar va ma’muriy tuzilmalarga ma’lumotlarni avtomatik yig‘ish, ularni FCA, ESMA, SEC va boshqa regulyatorlar talablariga muvofiqligini tekshirish hamda hisobotlarni standartlashtirilgan formatlarda shakllantirish imkonini beradi.
Joriy investitsiya raundi doirasida Datox AQShning yirik investitsiya fondi Alchemist Accelerator tomonidan qo‘shimcha sarmoya jalb qildi. Bu kompaniyaning texnologik salohiyati va bozordagi istiqbollariga xalqaro investorlar tomonidan bo‘lgan yuqori ishonchni tasdiqlaydi.
IT Park Ventures tomonidan amalga oshirilgan ushbu investitsiya Datoxning mahsulotini rivojlantirish, texnologik jamoani kengaytirish va xalqaro moliyaviy texnologiyalar bozoridagi faoliyatini kengaytirishga yo‘naltirilgan.
Kelishuv 22-noyabr kuni London shahrida, O‘zbekiston Respublikasi Elchixonasida imzolandi. Tadbirni tashkil etishda ko‘rsatgan ko‘magi va yordami uchun Elchixonaga minnatdorchilik bildiramiz.

Инвестиция в $300,000 от IT Park Ventures открывает новые возможности для Datox United
IT Park Ventures инвестировал 300 000 долларов в Datox (Великобритания), платформу искусственного интеллекта, специализирующуюся на автоматизации регуляторной отчетности (AI Regulatory Reporting). Решение Datox позволяет фондам, компаниям по управлению активами и административным органам автоматически собирать данные, проверять соответствие требованиям FCA, ESMA, SEC и других регуляторов, а также генерировать отчеты в стандартизированных форматах.
В рамках текущего раунда финансирования Datox также получила средства от Alchemist Accelerator. Это свидетельствует о высокой уверенности международных инвесторов в технологических возможностях и рыночном потенциале компании.
Инвестиции IT Park Ventures направлены на поддержку развития продукта Datox, расширение технологической команды и масштабирование деятельности на международном рынке.
Соглашение было подписано 22 ноября в Лондоне в Посольстве Республики Узбекистан. Посольство выражает благодарность за помощь и поддержку в организации мероприятия.