President Tech Award 2024: Yakuniy bosqichlar va o‘tkazilish sanalari
2024-yil 1-7-dekabr kunlari O‘zbekistonda texnologiyalar va innovatsiyalar dunyosidagi eng muhim voqealardan biri bo‘lgan “President Tech Award 2024” Demo-kuni bo‘lib o‘tadi. Mamlakatning eng yaxshi startap jamoalari o‘z loyihalarini taqdim etib, nufuzli tanlovning g‘olibi bo‘lish imkoniyati uchun bellashadi.
“Demo Day” bosqichlari
2024-yil 1-dekabr — Birinchi bosqich: Mentorlik sessiyalari
Mentorlik sessiyalari davomida jamoalar o‘z loyihalari haqida batafsilroq ma’lumot berishadi. Bu baholash komissiyasiga Demo-kunidan oldin har bir loyiha haqida to‘liqroq tasavvurga ega bo‘lish imkonini beradi, natijada yanada samarali fikr bildirish va baholash mumkin bo‘ladi. Har bir jamoa yo‘nalishiga qarab mentor bilan vaqt belgilashi kerak bo‘ladi, bron qilish bo‘yicha batafsil ma’lumotlar birinchi bosqich sanasiga yaqinroq yuboriladi.
2024-yil 2-dekabr — Ikkinchi bosqich: Demo Day
Demo-kunning ikkinchi bosqichi onlayn baholashdan muvaffaqiyatli o‘tgan 50 dan ortiq jamoa ishtirokida boshlanadi. Ushbu jamoalar texnologiyalar kelajagiga o‘ziga xos qarashni taqdim etib, turli yo‘nalishlar bo‘yicha innovatsion loyihalarini namoyish etadilar. Loyihalarni baholash mezonlari tanlangan yo‘nalishga qarab belgilanadi, shuningdek, mezonlar haqidagi batafsil ma’lumotlarni tez orada ulashamiz. Ushbu bosqich natijalariga ko‘ra, eng yaxshi 15 ta jamoa (har bir yo‘nalishda 3 tadan) tanlab olinadi, ular mahsulotning ishlash qobiliyatini aniqlash uchun uchinchi “Fact Checking” bosqichidan o‘tishlari kerak bo‘ladi.
2024-yil 3-4-dekabr — Uchinchi bosqich: “Fact Checking”
“Fact Checking” deb nomlangan uchinchi bosqich 3-4-dekabr kunlari o‘tkaziladi. Mazkur bosqichda hakamlar hay’ati loyihalarning ishlash qobiliyati va kod sifatiga alohida e’tibor qaratgan holda ularni har tomonlama tekshiradi. Ushbu bosqich natijalariga ko‘ra, eng yaxshi 15 ta jamoa (har bir yo‘nalishda 3 tadan) saralab olinadi va ular finalda o‘z ishtirokini davom ettiradi. Agar ikkinchi bosqichda tanlab olingan jamoa ushbu tekshiruvdan o‘tmasa, ball to‘plagan loyihalar soni bo‘yicha keyingi o‘rinlardagi jamoalar tanlab olinadi va ko‘rib chiqiladi.
2024-yil 5-6-dekabr — To‘rtinchi bosqich: “Pitch Polish Session”
Ikkinchi bosqichdan o‘tgan finalchilar uchun “Pitch Polish Session” maxsus trening-sessiyasi tashkil etiladi. Ushbu butkemp jamoalarga taqdimot ko‘nikmalarini oshirish, ekspertlardan qimmatli maslahatlar olish va yakuniy taqdimotga tayyorgarlik ko‘rish imkoniyatini beradi.
2024-yil 7-dekabr — Final
Hal qiluvchi kun, 7-dekabr kuni 15 nafar finalchi xalqaro hakamlar hay’ati oldida o‘z loyihalarini namoyish etib, yuqori sovrinli o‘rinlar uchun bellashadi. G‘oliblar tantanali ravishda e’lon qilinib, taqdirlanadilar, bunda yosh innovatorlarning mamlakat texnologik ekotizimini rivojlantirishga qo‘shgan hissasining ahamiyati ta’kidlanadi.
“President Tech Award 2024” — bu startaplar uchun xalqaro miqyosda o‘zini namoyon qilish, tomoshabinlar va tadbir mehmonlari uchun esa kelajakni shakllantiruvchi ilg‘or texnologik yechimlar bilan tanishish imkoniyatidir.

President Tech Award 2024: Финальные этапы и даты проведения
С 1 по 7 декабря 2024 года пройдет долгожданный Демо-день President Tech Award 2024 — одно из самых значимых событий в мире технологий и инноваций Узбекистана. Лучшие стартап-команды страны представят свои проекты и поборются за возможность стать победителями престижного конкурса.
Этапы Демо-дня
1 декабря 2024 года — Первый этап: Менторские сессии
Во время менторских сессий команды будут предоставлять более подробную информацию о своих проектах. Это позволит оценочной комиссии получить более полное представление о каждом проекте перед Demo Day, что позволит более эффективно отзывать и оценивать. Каждая команда в зависимости от направления должна будет забронировать время с ментором, более подробная информация по бронированию будет отправлена ближе к дате первого этапа.
2 декабря 2024 года — Второй этап: Демо-день
Второй этап Демо-дня начнется с участием более 50 команд, которые успешно прошли онлайн-оценивание. Эти команды представят свои инновационные проекты по различным направлениям, предоставляя уникальный взгляд на будущее технологий. Критерии оценивания проектов будут определяться в зависимости от выбранного направления, и также более подробной информацией о критериях мы поделимся в скором времени.По результатам этого этапа будут отобраны лучшие 15 команд (по 3 в каждом направлении), которым необходимо будет пройти третий этап “Fact Checking” для определения работоспособности продукта.
3–4 декабря 2024 года — Третий этап: “Fact Checking”
Третий этап, под названием “Fact Checking”, пройдет с 3 по 4 декабря. На этом этапе жюри будет проводить всестороннюю проверку проектов, уделяя особое внимание работоспособности и качеству их кода. По результатам этого этапа будут отобраны лучшие 15 команд (по 3 в каждом направлении), которые продолжат свое участие в финале. В случае если отобранная команда на втором этапе не пройдет данную проверку, будут отобраны и рассмотрены проекты набравшие баллы следующими по количеству.
5-6 декабря 2024 года — Четвертый этап: “Pitch Polish Session”
Для финалистов, прошедших второй этап, будет организована специальная тренинг-сессия "Pitch Polish Session". Этот буткемп предоставит командам возможность отточить свои навыки презентации, получить ценные советы от экспертов и подготовиться к финальному выступлению.
7 декабря 2024 года — Финал
В решающий день, 7 декабря, 15 финалистов выступят перед международным жюри, демонстрируя свои проекты и соревнуясь за высокие призовые места. Победители будут объявлены и награждены в торжественной обстановке, подчеркивая важность вклада молодых инноваторов в развитие технологической экосистемы страны.
President Tech Award 2024 — это уникальная возможность для стартапов заявить о себе на международном уровне, а для зрителей и гостей мероприятия — познакомиться с передовыми технологическими решениями, которые формируют будущее.