IT Park Ventures Smartup startapiga $1 million investitsiya kiritdi
Smartup startapi IT Park Ventures’dan $1 million investitsiya qabul qildi. Smartup biznes jarayonlarini kompleks avtomatlashtirish va kompaniyalar operatsion samaradorligini oshirishga mo‘ljallangan cloud (bulutli) platforma ishlab chiqish bilan shug‘ullanadi.
Platforma biznesning asosiy funksiyalarini — distribyutsiya, savdo, ombor operatsiyalari va moliya jarayonlarini — yagona ekotizim orqali boshqarish imkonini beradi. Smartup orqali kompaniyalar distribyutsiya jarayonlarini avtomatlashtiradi, savdo jamoalari faoliyatining shaffofligini ta’minlaydi va zaxiralarni samarali boshqaradi.
Tizim analitika, savdo marketingi, AI-yechimlari va uskunalarni boshqarish kabi keng ko‘lamli vositalarni birlashtiradi, bu esa kompaniyalarga asoslangan boshqaruv qarorlarini qabul qilish va rentabellikni oshirish imkonini beradi. Platforma barcha asosiy jarayonlarni qamrab oladi va biznes o‘sishi mobaynida masshtablash imkonini beradi, shuningdek, hisobotlarni avtomatik shakllantirish va nazorat organlariga yuborishni osonlashtiradi.
Bugungi kunda Smartup yechimlari Markaziy Osiyo mamlakatlaridagi 700 dan ortiq kompaniyada qo‘llanmoqda va 24 000 dan ortiq faol foydalanuvchi: savdo vakillari, merchandayzerlar, logistika mutaxassislari, moliya bo‘limlari va rahbarlarni birlashtiradi. Avtomatlashtirish orqali kompaniyalar moliyaviy risklarni kamaytiradi, maydon jamoalari samaradorligini oshiradi va trade-marketing investitsiyalarining qaytishini ko‘paytiradi.
Smartup tizimi operatsion boshqaruvning to‘liq siklini qamrab oladi: savdo va buyurtmalar, maydon jamoalarini nazorat qilish, ombor va zaxiralar, moliya va debitor qarzdorlik, trade-marketing, logistika, ishlab chiqarish jarayonlari, mahsulotlarni markirovkalash va B2B buyurtmalar. Platforma FMCG, ichimliklar, farmatsevtika, ishlab chiqarish va distribyutsiya sohalarida qo‘llanadi.
Loyiha IT-servislar va konsalting sohasida faoliyat yuritadi, bosh ofisi Toshkent shahrida joylashgan va turli sohalar uchun ERP va CRM yechimlarini rivojlantiradi.
Investitsiya IT Park Ventures tomonidan Smartup platformasini rivojlantirish, mahsulot funksionalligini kengaytirish va yechimlarni mintaqaviy bozorlarda masshtablashga yo‘naltirilgan.